Samuel Sagan: Spiaci, Zobuď sa! (Atlantské Tajomstvá I)

AT1

O titule
Tento očarujúci epický román je prvým zväzkom tetralógie, ktorej dej sa odvíja tesne pred zánikom atlantskej civilizácie. Je to úžasný príbeh srdca a zápasu o duchovné prebudenie, s mnohými odkazmi na mytológiu a kozmológiu. Opisuje koniec jedného sveta a zrodenie nového.

Dej románu sa odohráva v Atlantíde, pred zhruba 12 500 rokmi, a sleduje životný príbeh Zara, od jeho detstva až po vrcholné chvíle jeho života, a jeho postupný vzostup zo stavu nevedomého spáča až po úroveň vysokého zasvätenca. Zarov život je pestrým kobercom utkaným z nitiek osudových volaní, zlomových rozhodnutí, omylov, ťažkých bojov, ale i lásky, viery, žiarivých nádejí a nepostrádateľného zmyslu pre humor.

Rozprávanie tiež popisuje úsilie rádu atlantských zasvätencov, ktorí sa, predvídajúc zánik svojho sveta, rozhodli vytvoriť nefyzický Archív, kde má byť uložené vedenie zhromaždené v ich svätyni v priebehu tisícok rokov. Archív má byť ich darom ľuďom budúcnosti, prameňom inšpirácie a duchovného vedenia. Proti nim však stoja mocní protivníci, a tak bude musieť pre dosiahnutie cieľa dať každý zo seba to najlepšie.

Okrem napínavého príbehu je tu čitateľovi poskytnutá možnosť nahliadnuť do sveta fenomenálnej atlantskej technológie, ktorej hlavnou oblasťou záujmu bolo vedomie a komunikácia s nefyzickými svetmi, tak ako je pre našu civilizáciu hlavným predmetom skúmania hmotný svet.

Atlantské Tajomstvá boli napísané, aby umožnili zdieľať vysokú intenzitu prežívania. Príbeh sa dá vnímať na viacerých úrovniach, ktoré sa otvárajú len pozvoľna, ako sa čitateľ postupne ponára do vedenia o súvislostiach a atlantského spôsobu videnia sveta.

Očakávajte prekvapenia!

Súvisiace texty
O autorovi

Ďalšie diely
Navždy Láska, Biely Orol - Atlantské Tajomstvá II
Bohovia sú múdri - Atlantské Tajomstvá III
Návrat Lietajúceho Draka - Atlantské Tajomstvá IV
Krvavé Slnko

Technické údaje
488 strán · rozmer 165x237 mm · hmotnosť 888 g · slovenský jazyk · ISBN 9788089285150 · limitovaný náklad

Knihu si môžete objednať v papierovej podobe alebo bezplatne prečítať (alebo vytlačiť) priamo na našich stránkach alebo si ju stiahnuť vo formáte vhodnom pre elektronické čítačky (Amazon Kindle a pod.).

Cena papierovej verzie: €23,98

Objednať Čítať na webe Stiahnuť pre el. čítačku